reklama

Pierwsze DLC dla Titanfall już w maju, Expedition doda trzy nowe mapy

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Jeżeli jakąś grę wydaje Electronic Arts, a jeszcze tytuł to dzieło osób odpowiedzialnych niegdyś za rozwój serii Call of Duty, to DLC dla niego było rzeczą oczywistą. Producenci Titanfall od początku nie kryli się, że mają zamiar wypuścić kilka rozszerzeń dla swojej futurystycznej strzelanki, umożliwiając komputerowcom i posiadaczom Xboksów zainwestowanie w tzw. przepustkę sezonową, czyli opcję nabycia dopiero tworzonych dodatków wcześniej w obniżonej cenie. Pierwszy z 3 planowanych pojawi się w maju.

Trudno mówić, by Titanfall miał fabułę, bo ta w sumie sprowadzała się do odbywania standardowych niemal starć po sieci, tyle że z komentarzem lektora, ale wątki z trybu kampanii zostaną pociągnięte w DLC. Gracz trafi na wcześniej niezbadaną planetę, gdzie przy okazji przegrupowania sił odkryje pradawne ruiny. Przyjdzie mu bić się w bujnej (i mokrej) tropikalnej roślinności, kompleksie przepompowni, a także odbywać nową misję w symulatorze wojskowym. Znów będzie sporo skakania po ścianach oczywiście.

Expedition przyniesie trzy mapy również do wykorzystania w trybie multiplayer, chodzi kolejno o Swampland, Runoff i War Games. W sumie trochę mało, lecz należy pamiętać, że Respawn Entertainment zmiany wpływające na samą rozgrywkę wprowadzać chce bezpłatnie. W najbliższych miesiącach mamy spodziewać się aktualizacji dodających kolejne karty jednorazowe do wykorzystania w boju, wyzwania dzienne czy nowe tryby zabawy wieloosobowej. W planach jest też m.in. oddanie pod ocenę społeczności zmodyfikowanych na różne sposoby podstawowych wariantów rozrywki, aby opowiedzieli się, w którą stronę twórcy mieliby ewentualnie iść ze zmianami.

DLC na razie nie pojawiło się w ofercie poza Season Pass, ale przy 79 złotych (w USA blisko 25 dolarów) za cały zestaw należy spodziewać się ceny na poziomie powyżej 30 złotych (10 dolarów) za pojedynczy pakiet map. Datę premiery poznamy wkrótce.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama