Pierwsze DLC do Fallouta 4 tuż za rogiem. Automatron pozwoli budować roboty

Strona główna Aktualności

O autorze

W przyszłym tygodniu będzie miało premierę pierwsze DLC do Fallouta 4 zatytułowane Automatron. Dotychczas było wiadomo niewiele, jednak opublikowany właśnie zwiastun wyjaśnił całkiem wiele: gracz zyska możliwości konstruowania wszelkiej maści robotów i wykorzystywania ich w walce przeciw innym.

Fabularnie nowe DLC będzie skupiało się na walce głównego bohatera z enigmatycznym antagonistą, Mechanikiem. Aby ta była równa, gracz otrzyma możliwości budowania robotów, wszystko to będzie odbywać się w warsztacie pozwalającym na zaawansowane modyfikacje.

Głównym surowcem będą oczywiście obiekty odnalezione podczas eksploracji: niech o spektrum możliwości świadczą zróżnicowane napędy (możliwe będzie nawet skonstruowanie robota poruszającego się po torach) czy fakt, że na zwiastunie widoczny jest robot, którego głowę stanowi… głowa pluszowego misia.

Można zakładać, że głównym elementem robotów będą części zebrane po pojedynkach wygranych z cyborgami Mechanika. Pozwoli to na rozbudowę, która ma poskutkować przede wszystkim zwiększoną siłą rażenia: możliwe będzie wyposażenie robotów w broń białą, miotacze ognia piły mechaniczne. Z dużą pewnością część z nich będzie mogła zostać wykorzystana także przez samego gracza.

Premiera Fallout 4: Automatron na pecety i konsole PlayStation 4 i Xbox One odbędzie się 22 marca. Cena dodatku ma wynieść niecałe 10 dolarów. Dla graczy, którzy nabyli Fallout 4 Season Pass, pierwsze DLC będzie dostępne za darmo. Twórcy poinformowali również o kolejnych DLC: w kwietniu otrzymamy Wasteland Workshop, natomiast w maju zostanie wydany Far Harbor.

© dobreprogramy
s