reklama

Pierwsze gry „dla dorosłych” już w Windows Store

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Microsoft dotrzymał danego w październiku słowa i zaczął dopuszczać do Windows Store aplikacje, którym w Europie zostało przyznane oznaczenie PEGI 18. Do tej pory weryfikację przeszły dwie gry, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona oraz Grand Theft Auto IV, a kolejne mają pojawić się „wkrótce”. Przez długi czas Windows był najpopularniejszą platformą dla wszystkich gatunków gier. Poszerzenie katalogu o produkcje z oznaczeniem PEGI 18 jest kolejnym wkładem w bogatą tradycję wspierania gier — stwierdził Ted Dworkin na blogu Microsoftu.

Mimo zmian, koncern chce zachować uniwersalny charakter sklepu. Pragniemy, aby każdy użytkownik mógł bez obaw przeglądać i pobierać aplikacje z Windows Store — podkreśla Dworkin. Dlatego Microsoft przypomina o możliwości włączenia funkcji Bezpieczeństwo rodzinne, która pozwala dopasować wyświetlaną treść do wieku odbiorcy. Po oznaczeniu konta jako „dziecięce”, administrator systemu może przeglądać tygodniowe raporty dotyczące jego aktywności, przeglądanych stron internetowych czy godzin korzystania z komputera. Można też ustalić, powyżej jakich oznaczeń aplikacje nie będą wyświetlane w sklepie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić