Pierwsze gry na PlayStation 4 - Przegląd

Strona główna Aktualności

O autorze

Wielu graczy ma wciąż w pamięci maj 2005 roku, kiedy Sony oficjalnie zapowiedziało PlayStation 3, demonstrując szereg produkcji, które potem w rzeczywistości niekoniecznie dorównały poziomem pokazanym pierwotnie zwiastunom filmowym... Umysły rozpaliły materiały z Devil May Cry 4 od Capcom, Heavenly Sword zespołu Ninja Theory, Resistance (wtedy znanego jeszcze jako I-8) Insomniac Games, Killing Day Ubisoftu, pamiętny filmik z Killzone 2 ekipy Guerrilla Games, MotorStorm od Evolution Studios czy wizja fenomenalnego Gran Turismo 5. Trudno uwierzyć, że od tamtego wydarzenia minęło już niemal osiem lat - i oto mamy obietnicę PS4. Firmy ujawniające pierwsze projekty na potężny system dziwnie znajome, ale mydlenia oczu zdecydowanie mniej, bo większość z gier przedstawiano w miarę "na żywo". Na co warto zwrócić uwagę pośród tych ujawnionych?

Deep Down / Producent: Capcom

Capcom na potrzeby nowej generacji maszyn do grania stworzył silnik Panta Rhei, który powinien kojarzyć się z myślą od wieków przypisywaną Heraklitowi z Efezu - Wszystko płynie. Niekoniecznie musi chodzić tylko o nie wiadomo jakie efekty cieczy i cząsteczkowe, ale przy okazji też płynne strumieniowanie (tak nawiązując poniekąd do rzek) świata. Pierwszym projektem opartym na tej technologii jest gra pod roboczym tytułem Deep Down. Średniowieczne klimaty oraz wielkie potwory do ubicia - brzmi znajomo? Lata doświadczenia wyniesione z rozwoju serii Monster Hunter oraz zaskakująco dobrego Dragon's Dogma powinny przynieść niezły rezultat. Graficznie niezwykle, już nęci się nas opcją wycinania w pień poczwar wspólnie z przyjaciółmi, no i integracji z serwisami społecznościowymi.

Destiny / Producent: Bungie

Bungie odcina się od Halo, pozostając zarazem jednak nieco w temacie - szykuje pod skrzydłami Activision współdzieloną strzelankę Destiny w futurystycznych klimatach. Coś niemal zgładziło ludzkość, a tajemniczy wielki obiekt zwany Podróżnikiem, który wziął pod opiekę niedobitki naszego rodzaju, o tym stale przypomina. Na nowo postaramy się odzyskać utracone ziemie i planety, ale łatwo nie będzie, bo zostały rozgrabione przez obcych. Dobierzemy klasę postaci, elementy stroju oraz wyposażenia i ruszymy w bój, wraz z przyjaciółmi, ale też nieznanymi, wyszukiwanymi przez system na bieżąco. Rozległe światy, masa rzeczy do zebrania plus wielkich lokacji do zwiedzania. Ciągle się zmieniających - do zabawy wymagane będzie stałe łącze internetowe. Także na Xboksie 360 i PS3.

1 2 3 4 następna
© dobreprogramy

Komentarze