reklama

Pierwsze informacje o Androidzie 2.2

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Firma Google testuje już kolejną wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego Android oznaczonego numerem 2.2. Najnowsza odsłona systemu, występującego także pod nazwą kodową Froyo, została już dostrzeżona w logach serwerów.

Nieoficjalnie mówi się, że Android 2.2 będzie bazował na jądrze Linuksa w wersji 2.6.32, dzięki czemu ma lepiej wykorzystywać dostępną w telefonie pamięć RAM. Ponadto mobilny system Google dorobi się radia FM i nie będzie już miał problemów z ekranem dotykowym. Wśród praktycznych dodatków pojawi się także obsługa multikolorowych trackballi, które poprzez zmianę koloru będą informować użytkownika o różnych wydarzeniach. Z kolei deweloperów tworzących aplikacje dla Androida ucieszy z pewnością obecność kompilatora JIT, Flash Playera 10.1 oraz pełny dostęp do bibliotek OpenGL ES 2.0.

Android 2.2 ujrzy światło dzienne prawdopodobnie 19 maja, przy okazji konferencji Google I/O. Nie jest obecnie jasne, które modele telefonów będą mogły być zaktualizowane do tej wersji systemu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało