Pierwsze informacje o następcy Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Francisco Martín García - znany bloger i tester oprogramowania Microsoftu - opublikował pierwsze informacje o systemie, który ma być następcą Windows 7.

Windows 8 - bo tak roboczo określany jest nowy system - zostanie wydany prawdopodobnie pod koniec 2012 roku. Microsoft ma więc jeszcze około 2 lata, by dopracować swój produkt. Z udostępnionych informacji wynika, że nowy system ma w pełni korzystać z takich technicznych nowości jak USB 3.0 czy Bluetooth 3.0. Cechą charakterystyczną następcy Windows 7 będzie także szybkość dostępu do informacji - nowy system zapewni użytkownikom możliwość skorzystania z niektórych funkcji niemal od razu po włączeniu komputera. W szczególności ma to dotyczyć treści umieszczonych online, takich jak strony internetowe, maile czy multimedia. Kolejną nowością w Windows 8 będzie obsługa czujników, które pozwolą między innymi automatycznie dopasować podświetlenie matrycy do warunków świetlnych. Pojawi się także natywne wsparcie dla technologii podobnej do Kinect, dzięki której możliwe będzie wykorzystanie kamery internetowej do automatycznego logowania użytkowników. Udostępnione dokumenty sugerują ponadto, że Microsoft pracuje nad udoskonalonym mechanizmem szyfrowania dysków dla systemu Windows 8. Z kolei beta Internet Explorera 9, z pełnym interfejsem graficznym, planowana jest na sierpień.

Gdyby Microsoft zdecydował się wydać publiczną wersję beta Windows 8, tak jak zrobił to w przypadku Siódemki, trafiłaby ona w ręce testerów w trzecim lub czwartym kwartale 2011 roku.

© dobreprogramy