Pierwsze oficjalne wydanie Compiz Fusion

Strona główna Aktualności

O autorze

Compiz Fusion to projekt powstały z połączenia sił twórców technologii Compiz i Beryl. Właśnie ukazała się jego pierwsza oficjalna wersja, oznaczona numerem 0.5.2.

W styczniu 2006 pod opieką Novella powstał Compiz, kilka miesięcy później, we wrześniu część jego twórców odeszła i stworzyła projekt Beryl. Do kwietnia tego roku oba projekty rozwijały się równolegle, aż programiści postanowili znów połączyć siły.

Dzisiaj opublikowano pierwszą oficjalną wersję od połączenia projektów. Nowe wydanie jest stabilniejsze, bardziej niezawodne i użyteczne, posiada także lepsze wsparcie dla sterowników. Pojawiło się także dużo nowych efektów graficznych i wtyczek, stworzono też nowy system do zarządzania ustawieniami. Jedne z najciekawszych nowych efektów graficznych to Airplane, składający z okna papierowy samolocik i Skewer, rozbijający okno na kawałki.

Szczegółowe informacje na temat nowej wersji Compiz Fusion znaleźć można na blogu jednego z programistów, gdzie znajdują się także odnośniki do opisów instalacji w systemach OpenSUSE 10.2, Fedora 7 i Ubuntu 7.04 i 7.10.

© dobreprogramy