Pierwsze tytuły w ramach programu Collective firmy Square Enix już do wyboru

Strona główna Aktualności

O autorze

Collective, czyli program Square Enix utworzony wspólnie z platformą finansowania społecznościowego Indiegogo, którym firma miała zachęcać niezależnych twórców do dzielenia się pomysłami na gry (z nadzieją na chwałę i wsparcie giganta), może już pochwalić się pierwszymi projektami. Niestety nie zobaczyliśmy ostatecznie żadnego powrotu do przeszłości. Trzy pierwsze propozycje to koncepcje zupełnie świeże.

Największą popularnością na starcie cieszy się World War Machine, produkcja RPG osadzona w czasach, kiedy ludzie już od dawna nie stąpają po Ziemi. Trwa wojna między inteligentnymi maszynami. Sami lub w grupce nawet 5 zmechanizowanych przyjaciół stawimy tu czoła zardzewiałym przeciwnikom, z bitwy na bitwę wzbogacając się o nowe części i ulepszając własnego stalowego molocha. Środowisko oraz wyzwania będą generowane losowo, podobnie jak w Moon Hunters, kolejnym projekcie. Tu chodzi jednak o dzieło akcji na wzór klasycznego Gauntleta, oddające hołd grom ery 8-bit.

Najsłabiej radzi sobie Game of Glens od Ruffian Games, czyli ludzi, dzięki którym mogliśmy pobawić się w potężnego agenta w grach z serii Crackdown. Zręcznościowa strategia z nieokrzesanymi Szkotami w rolach głównych to najwidoczniej nie jest to, na co bylibyśmy jeszcze gotowi. Graficznie przypomina The Lost Vikings, ale to inna bajka...

© dobreprogramy

Komentarze