r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pierwsze wieści z CES 2010

Strona główna Aktualności

Wczoraj, 6 stycznia o godzinie 18:30 czasu lokalnego, rozpoczęły się w Las Vegas targi Consumer Electronics Show poświęcone nowościom technologicznym ze świata IT. W kwestii oprogramowania najwięcej do przekazania miał Microsoft, którego prezentacja otwierała tegoroczny CES.

W swoim wystąpieniu prezes Microsoftu, Steve Ballmer podsumował osiągnięcia korporacji w minionym roku wspominając m.in. o sprzedaniu 39 mln konsol Xbox 360, rozpoczęciu prac nad projektem Natal i zdobyciu przez wyszukiwarkę Bing 11 mln nowych użytkowników. Sporo uwagi Ballmer poświęcił omówieniu debiutu Windows 7 nad którym pracowało 3 tys. inżynierów. Szef Microsoft podkreślił, że już na etapie testów i dostępności wersji rozwojowych z następcy Visty korzystało 8 mln użytkowników.

Prezentacja Microsoftu była także okazją do zademonstrowania przypominającego tablet urządzenia o nazwie Blio, na którym zainstalowano oprogramowanie Windows Presentation Foundation przekształcające komputer w interaktywny czytnik e-booków. W trakcie prezentacji prezes Microsoftu jeszcze kilkakrotnie wracał do tematu tabletów prezentując m.in. modele stworzone przez HP. Według nowej koncepcji urządzenia te będą wyposażone w Windows 7 i mają stać się dodatkiem do tradycyjnych komputerów, przy których pomocy w wygodny sposób obejrzymy krótkie wideo bądź przeczytamy książkę.

r   e   k   l   a   m   a

Wśród nowości, jakie Microsoft ma zamiar wprowadzić na rynek, szczególnie ciekawie prezentuje się Office 2010. Jak podkreślił Ballmer, nowy pakiet będzie produktem przełomowym, nastawionym na współpracę z usługami webowymi skupionymi wokół Windows Live. Gigant z Redmond chce także silnie promować dystrybucję nowego Office w formie pakietów pobieranych z sieci.

Na CES 2010 najliczniej reprezentowani są jednak producenci sprzętu. Tegoroczna edycja targów została zdominowana przez technologię 3D a wiele firm takich jak SONY czy Panasonic zaprezentowało własne telewizory i odtwarzacze Blu-ray zgodne z tą technologią. Pojawiło się także wiele interesujących gadżetów, akcesoriów do telefonów komórkowych i nowych laptopów a znani producenci samochodów chwalili się swoimi rozbudowanymi nawigacjami GPS wyświetlającymi zaawansowaną grafikę 3D i odtwarzającymi wiele typów multimediów.

Tegoroczne targi Consumer Electronics Show zakończą się w niedziele, 10 stycznia.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.