r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pierwsze żniwa programu antypirackiego w Chinach

Strona główna Aktualności

Chiny mogą pochwalić się imponującą statystyką swojego programu antypirackiego, który według zapowiedzi trwać ma 100 dni. Zapowiada się całkiem dobrze, gdyż do tej pory skonfiskowanych zostało już ponad osiem milionów płyt z nielegalnymi filmami oraz oprogramowaniem. Program odbija się również korzystnie na sprzedaży oryginalnych nośników.

W ramach programu antypirackiego od 25 lipca kontrole odbyły się w ponad 89 tysiącach sklepów, kontrolowani byli także "sprzedawcy uliczni". Efekt - trzy tysiące łamiących prawo obiektów zostało zamkniętych, a trzy razy tylu właścicieli ukarano grzywną.

Piractwo w Chinach od dawna jest ogromnym problemem - procent nielegalnego oprogramowania jest tam nieporównywalnie większy, niż w krajach takich jak Stany Zjednoczone. To właśnie USA, gdzie produkuje się najwięcej oprogramowania, najbardziej odczuwa straty z powodu paserstwa. Dlatego władze zapowiadają, że kara spotka każdego, kto przyczyni się do szerzenia tego nielegalnego procederu, a podobne akcje będą organizowane regularnie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.