Pierwszy Hacker Rzeczpospolitej

Strona główna Aktualności

O autorze

Indeks Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie oraz bezpłatne studia to główna nagroda w konkursie wiedzy informatycznej Pierwszy Hacker Rzeczpospolitej. Konkurs odbywa się od 1 czerwca do 10 września 2005r. Jest on kierowany do uczniów liceum, maturzystów i studentów.

Droga do zwycięstwa nie będzie łatwa. Młodzi adepci hackerskiego rzemiosła muszą przejść przez trzy etapy, rozwiązując po drodze coraz to trudniejsze zagadki logiczno - matematyczno - informatyczne z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi oraz umiejętności.

Organizatorzy chcą także w ten sposób propagować wiedzę informatyczną wśród młodzieży, a przede wszystkim budować świadomość społeczną i zwrócić uwagę na to, jak dużą rolę w dzisiejszym świecie odgrywa szeroko pojęta informatyka. Ważnym zamysłem konkursu jest również zwrócenie uwagi społeczeństwa na słabą jakość zabezpieczeń informatycznych w Polsce i pokazanie możliwości ulepszania ich.

"Pierwszy Hacker Rzeczypospolitej" to wyzwanie dla tych, którzy chcą pokazać innym, na co ich stać. Oprócz sprawdzenia własnych umiejętności jest jeszcze inny powód do wzięcia udziału w zabawie - są nim nagrody. Poza wspomnianym wcześniej indeksem Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT na najlepszych czekają specjalne HackPacki ufundowane przez firmy LG Electronics oraz Heyah.

© dobreprogramy
s