r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pierwszy fragment kodu źródłowego Symbiana udostępniony

Strona główna Aktualności

W zeszłym roku informowaliśmy o inicjatywie Nokii związanej z udostępnieniem kodu źródłowego Symbiana. Firma chciała zebrać części tego systemu operacyjnego będące tylko w jej posiadaniu i upublicznić je pod szyldem The Symbian Foundation.

Jak donosi The Register, pierwsze części kodu źródłowego właśnie ujrzały światło dzienne. The Symbian Foundation udostępniła na razie fragmenty związane z systemem zabezpieczeń. Oznacza to przejście od zamkniętej licencji SFL (Symbian Foundation License) do EPL, która pozwala na szerokie spektrum działań w stosunku do kodu źródłowego.

Na oficjalnym blogu Symbian Foundation pojawiła się także informacja o przyszłych paczkach kodu jakie ujrzą światło dzienne. W pierwszej kolejności ma to być samo jądro systemu operacyjnego Symbian. Fundacja chce w ten sposób udowodnić sceptykom, iż naprawdę ma zamiar udostępnić cały kod i przy okazji spowodować gorącą dyskusję na ten temat. Jądro Symbiana ma pojawić się w rozszerzonej wersji wraz z kluczowymi komponentami i sterownikami umożliwiającymi większe możliwości modyfikacji.

Zespół Symbian Foundation przekonuje, że kod źródłowy systemu powinien zostać udostępniony już za trzy miesiące.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.