r   e   k   l   a   m   a
reklama

Pierwszy komórkowy botnet już działa?

Strona główna Aktualności

O autorze

W ubiegłym roku przewidywano, że niebawem mogą pojawić się komórkowe botnety i chyba, niestety, nadszedł ten moment.

Firma antywirusowa Trend Micro przechwyciła i zanalizowała nowe odmiany wirusów niespotykanego wcześniej typu, działające na systemie operacyjnym Symbian. SYMBOS_YXES.B i wcześniejszy wariant SYMBOS_YXES.A podszywają się pod popularny proces ACSServer.exe i pobierają dane z telefonu by następnie przekazać je do serwera w Internecie. Potrafią także wysyłać spam SMSami do wszystkich osób na liście kontaktów.

Trend Micro uważa, że właśnie odkrył pierwszy na świecie botnet urządzeń przenośnych (tel. komórkowe, palmtopy itp.), który rosnąc może doprowadzić do zalewu użytkowników sieci komórkowych SMSowym spamem, tak jak ma to miejsce w przypadku standardowego spamu rozsyłanego mailowo. Kolejną, jeszcze bardziej zastanawiającą cechą wykrytych wirusów jest to, że oba są "podpisane" (Symbian Signed). Proces ten, kontrolowany przez Symbian Foundation miał zapewnić, że oznaczone w ten sposób aplikacje są bezpieczne i w pełni zaufane.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane