Pierwszy polski OpenOffice 2.4 już jest

Strona główna Aktualności

O autorze

Dostępna jest już do pobrania najnowsza polska wersja 2.4 pakietu OpenOfficeT7 przygotowywanego na podstawie źródeł OpenOffice.org, do których wprowadzano poprawki dostosowujące program do potrzeb polskich użytkowników.

W wersji 2.4 pakietu OpenOffice pojawiło się sporo nowych funkcji, m. in.: wzbogacono filtr eksportu do PDF o opcję dodawania łącz względnych co pozwala na eksport np. zakładek programu Writer, nazw slajdów z programu Impress, nazw arkuszy Calc jako zakładek pliku PDF. Dodano również możliwość eksportu do PDF/A.

Sporo zmian dotyczy obsługi baz , m. in. rozbudowanie obsługi baz danych Oracle czy wprowadzenie obsługi plików MS Access 2007 files (*.accdb) przez program Base. Ponadto pojawiło się wiele zmian wpływających na efektywność i wygodę pracy. Do pakietu OpenOfficeT7 oferowanego przez OpenZone dołączono wiele nowych wzorów i szablonów dokumentów.

Przy tej okazji warto również wspomnieć o pracach nad nową gałęzią OpenOffice.org 3.0, która po raz pierwszy będzie dostępna dla platformy Mac OS X. W nadchodzącej wersji dodano m. in. możliwość podglądu wielu stron w aplikacji Writer, zmodernizowano wygląd aplikacji Calc, dodano obsługę dokumentów Office 2007 i możliwość jednoczesnej edycji arkuszy kalkulacyjnych przez wielu użytkowników.

Najnowszą wersję pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe

© dobreprogramy

Komentarze