r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pierwszy polski OpenOffice 2.4 już jest

Strona główna Aktualności

Dostępna jest już do pobrania najnowsza polska wersja 2.4 pakietu OpenOfficeT7 przygotowywanego na podstawie źródeł OpenOffice.org, do których wprowadzano poprawki dostosowujące program do potrzeb polskich użytkowników.

W wersji 2.4 pakietu OpenOffice pojawiło się sporo nowych funkcji, m. in.: wzbogacono filtr eksportu do PDF o opcję dodawania łącz względnych co pozwala na eksport np. zakładek programu Writer, nazw slajdów z programu Impress, nazw arkuszy Calc jako zakładek pliku PDF. Dodano również możliwość eksportu do PDF/A.

Sporo zmian dotyczy obsługi baz , m. in. rozbudowanie obsługi baz danych Oracle czy wprowadzenie obsługi plików MS Access 2007 files (*.accdb) przez program Base. Ponadto pojawiło się wiele zmian wpływających na efektywność i wygodę pracy. Do pakietu OpenOfficeT7 oferowanego przez OpenZone dołączono wiele nowych wzorów i szablonów dokumentów.

Przy tej okazji warto również wspomnieć o pracach nad nową gałęzią OpenOffice.org 3.0, która po raz pierwszy będzie dostępna dla platformy Mac OS X. W nadchodzącej wersji dodano m. in. możliwość podglądu wielu stron w aplikacji Writer, zmodernizowano wygląd aplikacji Calc, dodano obsługę dokumentów Office 2007 i możliwość jednoczesnej edycji arkuszy kalkulacyjnych przez wielu użytkowników.

Najnowszą wersję pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.