r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pierwszy prepatch dla jądra Linuksa 3.0

Strona główna Aktualności

Pojawiła się pierwsza testowa wersja jądra Linuksa 3.0.

Niedawno pisaliśmy, że Linus Torvalds zamierza zakończyć linię 2.6 linuksowego jądra. Teraz sprawa już jest jasna, wyszła pierwsza wstępna wersja nowego jądra, tzw. prepatch, i nosi ona oficjalnie numer 3.0. Co prawda w wielu plikach Makefile i skryptach występuje jeszcze stare nazewnictwo i jądro zgłasza się jako 3.0.0-rc1, lecz uporządkowanie tego jest tylko kwestią nadchodzących tygodni. Od dłuższego czasu kolejne wersje jądra są wydawane w miarę równych odstępach czasu i nie wiążą się z wprowadzaniem konkretnych funkcji. Tak jest też i tym razem. Jądro 3.0 nie wnosi żadnych rewolucyjnych zmian, nie zmienia ani API ani ABI. Jest ewolucyjną, progresywną aktualizacją jak poprzednie wersje. Jak zwykle będzie dużo nowych i zaktualizowanych sterowników, wprowadzone będą też poprawki w VFS, wirtualizacji oraz wykonana będzie wstępna konsolidacja kodu dla architektury ARM.

Dyskusja na temat numerowania jądra miała miejsce podczas poprzednich konferencji Kernel Summit, miała się też odbyć w tym roku. Torvalds stwierdził jednak, że zagra rolę samca alfa i sam podejmie decyzję o nowym numerku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.