r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pierwszy test Kirina 950: Exynosy i Snapdragony mają godnego konkurenta

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Wiele wskazuje na to, że szykuje się nam zażarta walka na rynku układów stosowanych w smartfonach i tabletach. Do Sieci wyciekły pierwsze wyniki wydajności chińskiego procesora Kirin 950 tworzonego przez firmę Huawei. Pokazują one, że w jego przypadku możemy spodziewać się wydajności większej, niż jednego z obecnego liderów: Exynosa 7420 tworzonego przez firmę Samsung.

Najnowsze testy pokazały, że procesor Kirin w testach wydajności pojedynczego rdzenia zdobył ponad 1900 punktów. Dla porównania Exynos zanotował niecałe 1500 punktów. Testy badające szybkość wielu rdzeni również wygrał chiński układ z wynikiem niemal 6100 punktów (Exynos niecałe 5000 punktów). Jak na razie wiadomo, że Kirin 950 został zbudowany przy użyciu procesu technologicznego 16 nm FinFET. Korzysta z czterech wydajnych rdzeni Cortex-A72 o taktowaniu 2,4 GHz i czterech energooszczędnych Cortex-A53 o taktowaniu 1,5 GHz. Najprawdopodobniej właśnie rdzenie A72 dają mu przewagę, Exynos korzysta bowiem z nieco słabszych układów Cortex-A57.

Za grafikę w procesorze odpowiada bardzo wydajny układ graficzny Mali-T880 MP4, znajdziemy tu także wsparcie dual SIM LTE Cat. 10 (pobieranie do 450 Mb/s, wysyłanie do 100 Mb/s). Szczegóły związane z poborem energii, wydzielanym ciepłem i ewentualnymi problemami termicznymi jeszcze nie są znane. Jak do tej pory Kiriny zachowywały się jednak pod tym względem bardzo dobrze i nie sprawiały żadnych problemów, choć były wykonywane w procesie 28 nm. Pierwsze urządzenie z tym SoC zobaczymy na rynku jeszcze w tym roku, ma nim być Huawei Mate 8.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.