reklama

Pierwszy w Polsce telefon z Androidem już w lutym

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Operator sieci Era wraz z producentem smartfonów HTC ogłosili plany wprowadzenia w lutym telefonu Era G1 - pierwszego aparatu w naszym kraju wyposażonego w system Android.

Android to system dla urządzeń przenośnych autorstwa Google, o którym świat dowiedział się jeszcze w listopadzie 2007 roku. Jest konkurencją dla Symbiana i Windows Mobile. Dzięki temu, że jest to system Google, w telefonie ułatwiony jest dostęp do usług firmy - możliwa jest m.in. zdalna synchronizacja kontaktów i terminów z Google Calendar, a także bezpośredni dostęp do wyszukiwarki. Użytkownik korzysta również z pełnej integracji z Gmailem.

Pierwszym na świecie telefonem z Androidem był T-Mobile G1. Ponieważ T-Mobile to sieć macierzysta Ery, od początku spekulowano, że telefon ten pojawi się także w ofercie naszego krajowego operatora. Przypuszczenia te sprawdziły się - z jedyną różnicą, że aparat ten inaczej będzie się nazywać oraz będzie posiadać inne oznakowanie. T-Mobile/Era G1 posiada procesor Qualcomm 528 MHz, 192 MB pamięci RAM, 256 MB pamięci ROM, umożliwia transfer danych w technologii HSPA (do 7,2 Mbit/s pobieranie, do 2 Mbit/s wysyłanie danych), posiada duży dotykowy ekran 3,2" z rozdzielczością 320x480 pikseli, pełną klawiaturę QWERTY, gniazdo kart microSD, odbiornik GPS, WiFi, Bluetooth, akcelerometr oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpix.

Era nie podaje jeszcze oficjalnych informacji na temat cen aparatu i jego dostępności w określonych taryfach czy promocjach. Wiadomo natomiast, że operator ten będzie miał wyłączność na sprzedaż tego modelu w Polsce.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić