Pillars of Eternity pojawi się w pudełku dzięki Paradox Interactive

Strona główna Aktualności

O autorze

Ogólnie przyjęło się, że kiedy gry finansowane na platformie Kickstarter (czy podobnych) zostaną ukończone to trafią do swoich wczesnych fanów cyfrowymi kanałami, typu Steam. Są jednak takie produkcje, które mają ambicje dotrzeć do możliwie najszerszego grona odbiorców, a w tym potrzebne jest im pudełkowe wydanie. Do nich niewątpliwie należy Pillars of Eternity. Chociaż wielu fundatorów pewnie krzywo spojrzy na taką współpracę, odpowiedzialne za dzieło niegdyś znane jako Project Eternity Obsidian Entertainment porozumiało się z Paradox Interactive w temacie wypuszczenia niezwykle oczekiwanego RPG normalnie do sklepów. Opublikowano specjalne FAQ w tej sprawie.

Twórcy podkreślają w nim, że z rozpowszechnianiem tytułu w cyfrowej formie sobie poradzą, ale w pudełka sami się nie chcieli bawić. Ostrożnie dobrali partnera, który odpowiadałby za działania marketingowe oraz tradycyjną dystrybucję, aby nie zawieść zaufania tych, którzy ich wsparli. Paradox, jako wydawca, nie ma prawa na żadnym szczeblu wtrącać się w proces przygotowywania Pillars of Eternity. Nie wpływa absolutnie na rozwój projektu, prywatnie zaś ludzie tam zatrudnieni są ogromnymi fanami gier na Infinity Engine, czyli między innymi Baldur's Gate czy Icewind Dale.

Podkreśla się, że nikt nikogo nie zdradza, a bardziej komercyjne ruchy służą wyłącznie możliwości zaistnienia gry w namacalnej formie. Obsidian nie przejmuje się w tej chwili już niczym, poza faktycznym kończeniem i doszlifowywaniem produktu. Nowa marka pozostaje w rękach studia, Paradox nie dokłada się też jako tako finansowo (poza tymi osobami, które normalnie wsparły grę na Kickstarterze, a tych jest tu kilka), więc nie stworzyła się żadna niewygodna zależność. Pillars of Eternity zadebiutuje w tym roku.

Przypomnę, że tytułem warto zainteresować się nie tylko z uwagi na fakt, że to jedna z najdroższych inwestycji tzw. crowd fundingowych, ale przede wszystkim zapowiada się on na świetne komputerowe RPG w starym i uwielbianym stylu, no a do tego będzie wersja polska. Nadal nie poznaliśmy odpowiedzialnego za lokalizację lokalnego wydawcy, ale skoro mamy Paradox Interactive to w kraju zapewne będzie to Cenega.

© dobreprogramy

Komentarze