reklama

Pinnacle Studio 11 już w maju

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Avid Technology zapowiedziała wprowadzenie nowych wersji swych programów do edycji wideo. Już w maju w sieci dystrybucyjnej pojawią się aplikacje Pinnacle Studio 11.

Pinnacle Studio to oprogramowanie do amatorskiej i półprofesjonalnej nieliniowej edycji video. Aplikacja znakomicie nadaje się do tworzenia prezentacji multimedialnych, filmów z wakacji, urodzin i innych uroczystości. Wersja 11 zawiera wiele nowości. Najważniejsze z nich to obsługa edycji plików kodowanych za pomocą AVCHD, wypalanie płyt HD DVD oraz możliwość natychmiastowej publikacji swojej pracy online na serwerze Yahoo! Video. Wersja 11 współpracuje z systemami Windows Vista.

Pinnacle Studio 11 oferowane będzie w trzech edycjach: Pinnacle Studio, Pinnacle Studio Plus oraz Pinnacle Studio Ultimate. Pinnacle Studio kierowany jest głównie do początkujących użytkowników, zawiera wiele ułatwień i "zautomatyzowanych" funkcji, pozwala na przygotowanie filmu w kilku prostych krokach, a także łatwe opublikowanie go w sieci. Studio Plus jest bardziej rozbudowane, dodano w nim opcje zaawansowanej edycji oraz authoringu. Studio Plus umożliwia pracę w wysokiej rozdzielczości (HD) z edycją HDV i AVCHD, pozwala również na tworzenie płyt HD DVD. Pinnacle Studio Ultimate przeznaczona będzie dla najbardziej zagorzałych entuzjastów obróbki wideo, którzy chcą mieć stu procentową kontrolę nad procesem tworzenia swoich filmów. Dostępne w niej będą uznane na całym świecie, w pełni zintegrowane narzędzia do obróbki audio i video. Tak więc do dyspozycji zostanie oddana zaawansowana aplikacja, zawierająca takie narzędzia jak Sound Soap (narzędzie do oczyszczania ścieżek dźwiękowych) firmy BIAS Inc., VitaScene (filtrowanie i poprawianie jakości filmu) firmy ProDAD, Moving Picture (pozycjonowanie i skalowanie) firmy Stagetools, czy narzędzia firmy Chroma Key znanego producenta oprogramowania do pracy techniką green screen.

Wszystkie trzy wersje mają pojawić się w sieci dystrybucyjnej 8 maja, obecnie nie są jeszcze distępne wersje testowe. Na łamach vortalu, w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja filmów pobrać można Pinnacle Studio Plus 10.5.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama