reklama

Pinta 0.5 z nowymi pędzlami i klonowaniem

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Po czterech miesiącach prac ukazała się kolejna wersja darmowego, wieloplatformowego edytora grafik rastrowych Pinta, mocno inspirowanego popularnym programem Paint.NET.

W najnowszej wersji programu wprowadzony został między innymi niezbędny przy retuszu fotografii pędzel klonujący (clone stamp). Inną bardzo ciekawą nowością jest możliwość tworzenia pędzli proceduralnych. Z użyciem tego narzędzia możliwe jest malowanie plam, rozprysków, kółek, siatek, ciągów figur o różnych rozmiarach i tak dalej. Pędzle proceduralne mogą przydać się przede wszystkim osobom projektującym nowoczesne wzory oparte o powtarzalne kształty. Ponadto Pinta w wersji 0.5 jest w stanie obsługiwać wiele plików otwartych jednocześnie. Nowością jest również obsługa formatu TGA oraz wybór stopnia kompresji przy zapisie obrazu w formacie JPEG.

Najnowszą wersję Pinty pobrać można dla systemów Windows, Linux i Mac OS X z działu PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej. Na systemach Linux i Mac OS X program wymaga obecności Mono Framework.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić