r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pinta 0.5 z nowymi pędzlami i klonowaniem

Strona główna Aktualności

Po czterech miesiącach prac ukazała się kolejna wersja darmowego, wieloplatformowego edytora grafik rastrowych Pinta, mocno inspirowanego popularnym programem Paint.NET.

W najnowszej wersji programu wprowadzony został między innymi niezbędny przy retuszu fotografii pędzel klonujący (clone stamp). Inną bardzo ciekawą nowością jest możliwość tworzenia pędzli proceduralnych. Z użyciem tego narzędzia możliwe jest malowanie plam, rozprysków, kółek, siatek, ciągów figur o różnych rozmiarach i tak dalej. Pędzle proceduralne mogą przydać się przede wszystkim osobom projektującym nowoczesne wzory oparte o powtarzalne kształty. Ponadto Pinta w wersji 0.5 jest w stanie obsługiwać wiele plików otwartych jednocześnie. Nowością jest również obsługa formatu TGA oraz wybór stopnia kompresji przy zapisie obrazu w formacie JPEG.

Najnowszą wersję Pinty pobrać można dla systemów Windows, Linux i Mac OS X z działu PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej. Na systemach Linux i Mac OS X program wymaga obecności Mono Framework.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.