r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pinta 1.0 - nareszcie stabilna, z licznymi poprawkami

Strona główna Aktualności

Wydano stabilną wersję programu graficznego Pinta 1.0 - darmowego, wieloplatformowego edytora grafik rastrowych inspirowanego popularnym programem Paint.NET.

Po ponad roku od udostępnienia przez Jonathana Pobsta, programisty Novella, wydania 0.1, Pinta jest dostępna w wersji stabilnej. Ta odsłona programu nie wprowadza żadnych nowych narzędzi. Tym razem twórcy Pinty skupili się na poprawieniu znanych błędów. Na liście rozwiązanych w tej wersji problemów znalazło się w sumie 6 błędów. Wśród nich wyeliminowano problemy z takimi komendami jak Using File czy Save As. Pinta nie zawiesza się już po wklejeniu obrazka, zamknięciu okna czy ponownym jego otwarciu. Usunięto też problemy związane z obsługą narzędzia Text czy komendą New Window.

W wydaniu dla Ubuntu wyeliminowano błąd, który mógł uniemożliwiać poprawne zamknięcie programu. Z kolei w wersji dla systemu Windows usunięty został problem z nazwami plików. Jak czytamy na stronach Pinty, udało się również naprawić błędy występujące podczas uruchamiania aplikacji. W ciągu najbliższych miesięcy twórcy narzędzia udostępnią plany kolejnych zmian w Pincie. Cały czas można jednak zgłaszać własne pomysły i głosować na te zasugerowane przez innych użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a

Stabilną Pintę 1.0 można pobrać z naszego portalu. Program dostępny jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.