Pionier jeszcze przed premierą. Edge pierwszą przeglądarką z obsługą Dolby Digital Plus

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Usługi streamingowe, zarówno jeśli chodzi o pliki audio i wideo, w ciągu kilku lat na dobre weszły pod strzechy. Często do korzystania na przykład ze Spotify, użytkownicy nie używają już aplikacji pulpitowych, decydując się na wygodny i równie sprawny interfejs przeglądarkowy. Tę tendencję zdaje się dostrzegać Microsoft. Edge będzie bowiem pierwszą przeglądarką obsługującą kompresję Dolby Digital Plus.

Wczoraj pisaliśmy o nowej aplikacji Muzyka dla Windows 10. Okazuje się, że nowy interfejs tej aplikacji (która wciąż nie doczekała się korektora) to nie jedyny krok Microsoftu na drodze do usprawniania swoich programów odtwarzających muzykę. Paradoksalnie lepszym odtwarzaczem od Muzyki może się okazać nowa przeglądarka Edge.

Microsoft ogłosił, że Edge będzie obsługiwał kompresję Dolby Digital Plus. Będzie to umożliwiało stronom wykorzystanie aż 15 pełnozakresowych kanałów audio w maksymalnej przepływności 6,144 Mbit/s. Maksymalna częstotliwość próbkowania to 96 kHz. Użytkownicy testujący Windowsa 10 już teraz mogą obejrzeć demonstrację nowych możliwości przeglądarki w przygotowanym w tym celu serwisie Dolby Audio Experience.

Jak dotąd żadna inna przeglądarka nie obsługuje tej kompresji, co czyni Edge'a programem na swój sposób pionierskim jeszcze przed premierą. Biorąc pod uwagę, że dla wielu użytkowników to właśnie ta przeglądarka stanie się wkrótce główną, można zakładać, że strumieniowanie będzie możliwe w coraz lepszej jakości. Czy to wystarczy, aby jednocześnie stawało się coraz popularniejsze?

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu