Pionierzy Technologii IT - odsłona druga

Strona główna Aktualności

O autorze

Pionierzy Technologii IT

- pod tym hasłem organizowany jest w Krakowie cykl spotkań podczas których studenci kierunków informatycznych będą mogli spotkać się z ekspertami z lokalnych firm IT. 21 listopada odbyło się pierwsze spotkanie pt. "IMS - Przyszłość Telekomunikacji", prowadzone przez Ericpol Telecom, a już 12 grudnia odbędzie się kolejne.

Pomysłodawcą spotkań jest niezależna organizacja Inicjatywa IT w Krakowie, której celem jest integracja, promowanie i rozwój społeczności informatycznej w regionie krakowskim. Główne cele spotkań to zapoznanie przede wszystkim studentów, ale i osób już aktywnych zawodowo, z profesjonalnym podejściem do technologii w firmach IT, a także umożliwienie im bezpośredniego kontaktu z ekspertami pracującymi w takich firmach.

12 grudnia odbędzie się drugie spotkanie w tym cyklu, zatytułowane "Life goes mobile - świat urządzeń oraz aplikacji mobilnych", tym razem prowadzone przez firmę Comarch S.A.. W programie między innymi przegląd technologii platform mobilnych, możliwości, trendy aplikacji mobilnych i inżynieria ich tworzenia. Comarch jest producentem innowacyjnych systemów informatycznych dla kluczowych sektorów gospodarki: telekomunikacji, bankowości i finansów, administracji publicznej, dużych przedsiębiorstw oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godzinie 17.30 w sali wykładowej na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - na Wydziale Odlewnictwa AGH, ul. Reymonta 23. Więcej informacji można uzyskać na stronach organizatorów.

© dobreprogramy
s