Pionierzy Technologii IT w Krakowie

Strona główna Aktualności

O autorze

Pionierzy Technologii IT

- pod tym hasłem organizowany jest w Krakowie cykl spotkań podczas których studenci kierunków informatycznych będą mogli spotkać się z ekspertami z lokalnych firm IT.

Pomysłodawcą spotkań jest Inicjatywa IT w Krakowie - niezależna organizacja, która postawiła sobie za cel integrację, promowanie oraz rozwój społeczności informatycznej w regionie krakowskim. Jak piszą organizatorzy, uczelnie zapewniają dostęp do podstaw wiedzy, która niekiedy jednak odbiega od praktyki. Jest to szczególnie widoczne w branży IT, gdzie technologie rozwijają się szybciej, niż uczelniane procesy zmian programów nauczania. Zdarza się że rozwiązania stosowane w biznesie wyprzedzają pod względem innowacji te, które powstają w laboratoriach akademickich. Stąd właśnie wziął się pomysł na cykl spotkań Pionierzy Technologii IT.

Główne cele spotkań to zapoznanie przede wszystkim studentów, ale i osób już aktywnych zawodowo, z profesjonalnym podejściem do technologii w firmach IT, a także umożliwienie im bezpośredniego kontaktu ekspertami pracującymi w takich firmach. Jak twierdzą organizatorzy jedno spotkanie z twórcami technologii jest warte więcej, niż dziesiątki przeczytanych artykułów, napisanych dziennikarskim językiem i częstokroć mijających się z prawdą. Każde spotkanie będzie prowadzone przez jedną z firm informatycznych obecnych w Krakowie.

Już 21 listopada odbędzie się pierwsze spotkanie "IMS - Przyszłość Telekomunikacji", które będzie prowadzone przez Ericpol Telecom - integratora systemów, dostawcę rozwiązań informatycznych, dostawcę kompletnych rozwiązań w dziedzinie sieci inteligentnych (IN) i sieci nowej generacji (NGN), realizującą projekty w ponad 60 krajach na pięciu kontynentach. Podczas spotkania poruszane będą takie zagadnienia jak wprowadzenie do IMS (IP Multimedia Subsystem), telekomunikacja oparta o sieci IP, a także kierunki rozwoju telekomunikacji. Spotkanie odbędzie się w godz. 17.30-19:00 w sali wykładowej na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - na Wydziale Odlewnictwa AGH, ul. Reymonta 23.

Wstęp na spotkania będzie bezpłatny, jednak jak zastrzegają organizatorzy ilość miejsc jest ograniczona. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji można uzyskać na stronach organizatorów.

© dobreprogramy
s