Piracka Vista mało użyteczna?

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft odniósł się do licznych komentarzy na temat wycieku finalnej wersji RTM Windows Vista do sieci peer-to-peer. Dość szybko opracowano także metodę wykorzystania kluczy z wersji beta do ominięcia aktywacji wersji RTM. Korporacja na takie działania ma jasną odpowiedź - utrzymuje, że pirackie kopie będą miały znacznie mniejszą wartość niż oryginalne systemy. Microsoft przestrzega również, że kopie dystrybuowane w sieciach P2P są sfałszowane i tak naprawdę wcale nie są tymi samymi kompilacjami, które trafią na sklepowe półki.

Piratom korzystanie z nielegalnych kopii systemu Windows Vista ma uniemożliwić usługa Software Protection Platform. Gdy wykryje ona jakikolwiek problem z aktywacją bądź kluczem produktu, wprowadzi system w stan blokady. Wtedy użytkownik będzie mógł tylko i wyłącznie otworzyć przeglądarkę internetową w celu zakupu on-line legalnej wersji. Po 60 minutach zostanie zaś wylogowany. Szerzej o tych mechanizmach pisaliśmy już w październiku. Pakiet Office 2007 będzie chronił znany już i funkcjonujący od jakiegoś czasu program Office Genuine Advantage.

Czy to wystarczy, aby powstrzymać użytkowników nielegalnych kopii Windows Vista i Office 2007? Czas pokaże, ale doświadczenia z poprzednimi zabezpieczeniami nie napawają niestety optymizmem...

© dobreprogramy
s