Piracka sieć na Śląsku

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci z Piekar Śląskich wykryli nielegalne rozpowszechnianie programów komputerowych w jednej z firm działającą na terenie Wojkowic, oferującej dostęp do Internetu za pośrednictwem zarządzanej przez siebie sieci lokalnej.

Okazało się, że administrator sieci udostępniał na swoim serwerze miejsce abonentom firmy, którzy wykorzystywali je do ściągania i wymiany nielegalnych plików. Funkcjonariusze Policji Gospodarczej zabezpieczyli w firmie kilkadziesiąt programów komputerowych, a w mieszkaniu jej pracownika sprzęt komputerowy, 140 płyt CD z nielegalnym oprogramowaniem i filmami wartości około 75.000 złotych. Oprócz przeszukań dokonanych w siedzibie firmy policjanci dotarli do kilkunastu abonentów pozyskujących z serwera pirackie oprogramowanie.

Po przeszukaniach na terenie Piekar Śląskich i Wojkowic zabezpieczono sprzęt komputerowy, programy i filmy o łącznej wartości ponad 200.000 złotych. Jak informuje Policja, cały czas analizowane są informacje znajdujące się na dyskach twardych zabezpieczonych komputerów. Policjanci nie wykluczają też, że w najbliższym czasie "odwiedzą" inne osoby korzystające z pirackich zasobów.

Osobom którym zostaną przedstawione zarzuty, w tej sprawie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

© dobreprogramy
s