Pirat schodzi z logo

Strona główna Aktualności

O autorze

Nowe logo z piratem w roli głównej wywołało niesamowitą falę kontrowersji. Czytelnicy podzielili się w swych opiniach jak nigdy, było bardzo wiele głosów, że logo jest fantastyczne, było również wiele głosów, że logo jest fatalne. Ogólnie rzecz biorąc byliśmy przygotowani przed premierą nowego logo, że pojawią się opinie krytyczne, tak jest zwykle gdy pojawia się coś nowego w miejsce tego, do czego się przyzwyczailiśmy. Nie inaczej było nawet wówczas gdy zmienialiśmy szatę graficzną serwisu na obecną. Oczywiste jest, że siła przyzwyczajeń jest bardzo duża, oczywiste jest również, że nigdy z niczego wszyscy zadowoleni nie będą, tym razem uznaliśmy jednak, że sytuacja jest szczególna. Postanowiliśmy więc udostępnić sondę, która miała wykazać jak w rzeczywistości wygląda sytuacja i nastawienie Czytelników do nowego loga.

Wynik jest teoretycznie korzystny na rzecz nowego loga, moglibyśmy więc na tym poprzestać i pozostać przy naszej propozycji. Nie chcemy jednak tak robić, nie jesteśmy nieomylni, nie chcemy walczyć o nasz pomysł wbrew tak dużej grupie vortalowiczów. Wprawdzie logo z piratem w sondzie zwyciężyło w stosunku 46% do 36%, jednak oznacza to, że nawet połowa z Was go nie poparła. Gdyby do wyników podchodzić czysto matematycznie oznaczałoby to też, że aż ponad 500 tys. Czytelnikom vortalu nowe logo się nie podoba, a tak dużej liczby osób nie możemy lekceważyć. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że vortalowa sonda nie była profesjonalnym i reprezentatywnym badaniem opinii, jednak daje nam to jakiś pogląd. Tym samym podjęliśmy decyzję, że był to strzał kulą w płot (choć nam się pirat nadal podoba ;-) - usuwamy więc nowe logo. Na razie, tymczasowo wracamy do poprzedniego logo - atomu. Nadal uważamy, że logo należy zmienić, jednak nie chcemy tego robić wbrew Wam. Pragniemy zadowolić jak największą liczbę Czytelników, więc pracujemy już nad propozycjami nowego logo, rozważamy też rozpisanie otwartego konkursu, aby każdy z Czytelników mógł przedstawić własne propozycje.

Wiemy, że wielu z Was pirat się spodobał nie zakopiemy go więc na cmentarzu, znajdzaiemy dla niego jakąś honorową funkcję ;-) Zaznaczamy również, że wszelkie perypetie z logiem vortalu nie będą miały żadnego wpływu na dalsze "Tygodnie z Piratem". Nowe historie będą pojawiały się systematycznie w piątki o co stale dba Marcin Skoczek.

© dobreprogramy
s