Pirat ze Szczytna nakryty

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeden z naszych Czytelników zwrócił nam uwagę, że nie tylko w dużych miastach Policja odnosi sukcesy w walce z piratami. Jak donosi bowiem Kurek Mazurski - tygodnik ze Szczytna, policjanci z tamtejszej Komendy Powiatowej Policji ustalili niedawno, że w jednym ze szczycieńskich sklepów prowadzona jest nielegalna sprzedaż pirackich programów komputerowych, filmów, muzyki i gier.

Właściciel firmy (Alfred K.) instalował na sprzedawnych przez siebie komputerach pirackie programy, gry, filmy i muzykę ściągnięte z Internetu. Mężczyzna przy tym wyjątkowo perfidnie nabierał swoich klientów. Jak podaje Kurek Mazurski, policjanci dotarli bowiem do jednej z jego klientek, która kupując sprzęt nie miała pojęcia, że została oszukana.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 1800 płyt CD i DVD zawierających nielegalne programy, filmy i nagrania muzyczne. Skonfiskowano także komputer oraz dysk twardy z pirackim oprogramowaniem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w ciągu trzech ostatnich miesięcy w sklepie sprzedano przynajmniej 15 komputerów wyposażonych w "piraty".

Właściciel firmy odpowie za naruszenie ustawy o prawach autorskich. Za rozpowszechnianie bez uprawnień cudzych utworów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi mu kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Warto zauważyć, że to właśnie w Szczytnie swoją siedzibę ma... Wyższa Szkoła Policji.

© dobreprogramy
s