Pisanie blogów z poziomu Worda 2007?

Strona główna Aktualności

O autorze

Tak, to możliwe. Na blogu Joe Frienda, głównego programisty pracującego nad Microsoft Word, można przeczytać o tej funkcjonalności.

Friend napisał, że dotychczas edytowanie wpisów za pomocą pól standardowych tekstowych w przeglądarce WWW było niedoskonałe. Brakowało mu bowiem funkcji, które dostępne są w programie Microsoft Word: funkcji sprawdzania pisownii oraz autokorekty; dzięki tym funkcjom nie popełniam głupich błędów - dodał.

Friend zapewnił również, że aplikacja nie będzie już generować zbędnego kodu HTML. Przy zapisywaniu notki pogrubienie zamieni się w <strong>, kursywa w <em>, Nagłówek 1 zamieni się na <h1>, cytaty na <blockquote>, i tak dalej. Dotychczas kod HTML eksportowany z MS Word zawierał mnóstwo zbędnych znaczników i właściwości formatujących zrozumiałych wyłącznie dla tej aplikacji. Co więcej - pliki graficzne zapisywane razem z notkami będą teraz umieszczane w formacie PNG, zapewniających m.in. częściową przezroczystość obrazków.

Popularność blogów rośnie a wielu publikujących regularnie korzysta z przeznaczonych do tego celu aplikacji (lub swoistych bramek, jak np. blogowanie na joggerze z poziomu klienta sieci jabber). Czy publikowanie z poziomu Word się przyjmie - czas pokaże.

© dobreprogramy
s