r   e   k   l   a   m   a
reklama

Piston w sprzedaży od 29 listopada, komputerek jest gotowy na SteamOS

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Komputerek Piston, który zaistniał w świadomości graczy dzięki zaangażowaniu się w projekt firmy Valve, pojawi się w sprzedaży 29 listopada. Zbudowana z wymiennych modułów aluminiowa kostka oczywiście gotowa jest na SteamOS. Cena urządzenia na Stany Zjednoczone to 999 dolarów. Producenci uzasadniają cenę swojej konsoli (tak w dalszym ciągu o sprzęcie bowiem mówią) jej możliwościami, ale przede wszystkim zastosowaniem dysku SSD, technologią wciąż dosyć niestety obecnie drogą.

Co za to dostajemy? Czterordzeniowy procesor AMD Trinity 3.2GHz z GPU z serii Radeon 7000, 8GB RAM DDR3, dysk SSD 128GB, całą gamę wejść i wyjść (m.in. Ethernet, dla kart microSD, DisplayPort, miniDP, HDMI, w sumie 12 USB), no a przede wszystkim opcję podmiany któregoś z opatentowanych modułów na coś mocniejszego w przyszłości. Postawimy na tym niekoniecznie system od Valve, bo też Windows czy inne dystrybucje linuksowe będą na Pistonie normalnie działać. Bardzo promowane są oczywiście wielkość komputerka (niecałe 10 centymetrów na każdy z wymiarów), niski pobór prądu plus jego praktyczna bezgłośność (pasywny system chłodzenia).

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial