Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

O przestoju AQQ słów kilka...

Przed okresem świątecznym zamilkło forum AQQ, wszyscy użytkownicy zachodzili w głowę co sie stało, że AQQ nie jest aktualizowane. Sam autor, Daniel Zaborowski (Oconnel) też się nie odzywał. Userzy byli zaskoczeni.

Pare tygodni później, dowiedzieliśmy się że sprawy mogą się jeszcze przedłużyć. Czekaliśmy. Znowu nam powiedziano, że sprawy się przedłużą. "Ileż tak można?" można było czytać na oficjalnym forum AQQ, aż w końcu góra sie odezwała ze smutną wiadomością. Autor nie ma dostępu do kopii zapasowych kodów źródłowych nowych wersji programu i zdecydował, że aby dłużej nie czekać musi zacząć prace od 2.0.7, jak zresztą można przeczytać na jego blogu:

Zapewnie wiecie, że kolejna beta AQQ jest ponownie opóźniona. A to ze względu na fakt, że muszę cofnąć się aż do wersji 2.0.7, i odbudować różnice pomiędzy nią, a aktualnie dostępną wersją 2.1.

Czy to wpłyneło na przyrost użytkowników AQQ? Ze statystyk wynika że nie, lecz w okresie świątecznym AQQ miało bardzo poważne problemy przez akcję Gadu-Gadu z emotkami M&M's których ów komunikator nie akceptował i sypał seriami AV (Access Violation).

Podsumowanie

Niedługo (kilka dni do kilku tygodni) dostaniemy nową, odświeżoną wersję AQQ oznaczoną numerkiem 2.2. Różnica pomiędzy wersjami 2.0.7 a 2.1.0.50 jest wielka, więc Oconnel ma do dopisania masę linijek kodu. Poza tym, wersja ta będzie przeznaczona dla zamkniętej rzeszy użytkowników, biorącej udział w życiu forumowym. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy, aczkolwiek moim zdaniem AQQ znów przybierze tępo prac i stanie sie jeszcze lepsze niż dotychczas.

Aktualizacje co do postępu prac można przeczytać na blogu Oconnela 

Komentarze

0 nowych
Extraordinarykid   6 #1 04.02.2010 14:12

Miejsce na reklamę można wykupić gdzie indziej.
Ktoś, kto jest zainteresowany AQQ na pewno już tam na forum się doczytał wszystkiego, a nie sądzę, abyś podał tutaj coś, czego tam znaleźć nie można .
Ponadto nie ma tutaj niczego nowego - AQQ zawsze sypie błędami.
Z M&M'sami, czy bez ..

Piwollo   5 #2 04.02.2010 16:27

@Extraordinarykid:

AQQ nie sypie zawsze błędami, może u Ciebie. Napisałem ten wpis bo czasami są tu newsy o nowych wersjach AQQ, i z tego względu kogo to zaciekawi to sobie przeczyta.

  #3 04.02.2010 21:04

"tępo prac"
czy
"tempo prac" ?
Zagadka.
Włącz sprawdzania pisowni w swojej przeglądarce.

MantisGhost   4 #4 05.02.2010 00:09

no właśnie sam bym przetestował, a tak tylko dla wybrańców. Trochę smutne

  #5 05.02.2010 12:45

Jaki morał blogu? Żaden, krótkie przedstawienie sytuacji. A czemu?? Ten wpis jest co najmniej słaby, można byłoby wycisnąć z tematu dużo więcej. Choćby to jak można z, bądź co bądź niewinnego, autora programu zrobić szmatę, wycierać nim wszystkie kurze nie znając sytuacji. Jak kilku krzykaczy może wzniecić bunt na forum, ze względu na brak dokładnych wyjaśnień, w momencie kiedy wyjaśnień udzielić nie można. A kiedy wyjaśnienia się pojawiają to na siłę szuka się drugiego dna. Już się nie rozpisuję, bo nie piszę bloga tylko komentarz, ale temat, który poruszyłeś można byłoby naprawdę ładnie ubrać w słowa i liznąć go nieco szerzej.

Pozdrawiam i życzę bardziej udanych wpisów w przyszłości :)

Marcin_S   5 #6 06.02.2010 11:48

Coraz bardziej zastanawiam się nad przejściem z AQQ na Pidgina, który jest często aktualizowany, bez reklam i przede wszystkim lekki.

~shevchenko1987   7 #7 06.02.2010 15:58

@Marcin_S

Od kiedy Pidgin jest lekki?? Zobacz zajętość RAMu.

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.