O przestoju AQQ słów kilka...

Przed okresem świątecznym zamilkło forum AQQ, wszyscy użytkownicy zachodzili w głowę co sie stało, że AQQ nie jest aktualizowane. Sam autor, Daniel Zaborowski (Oconnel) też się nie odzywał. Userzy byli zaskoczeni.

Pare tygodni później, dowiedzieliśmy się że sprawy mogą się jeszcze przedłużyć. Czekaliśmy. Znowu nam powiedziano, że sprawy się przedłużą. "Ileż tak można?" można było czytać na oficjalnym forum AQQ, aż w końcu góra sie odezwała ze smutną wiadomością. Autor nie ma dostępu do kopii zapasowych kodów źródłowych nowych wersji programu i zdecydował, że aby dłużej nie czekać musi zacząć prace od 2.0.7, jak zresztą można przeczytać na jego blogu:


Zapewnie wiecie, że kolejna beta AQQ jest ponownie opóźniona. A to ze względu na fakt, że muszę cofnąć się aż do wersji 2.0.7, i odbudować różnice pomiędzy nią, a aktualnie dostępną wersją 2.1.

Czy to wpłyneło na przyrost użytkowników AQQ? Ze statystyk wynika że nie, lecz w okresie świątecznym AQQ miało bardzo poważne problemy przez akcję Gadu-Gadu z emotkami M&M's których ów komunikator nie akceptował i sypał seriami AV (Access Violation).

Podsumowanie

Niedługo (kilka dni do kilku tygodni) dostaniemy nową, odświeżoną wersję AQQ oznaczoną numerkiem 2.2. Różnica pomiędzy wersjami 2.0.7 a 2.1.0.50 jest wielka, więc Oconnel ma do dopisania masę linijek kodu. Poza tym, wersja ta będzie przeznaczona dla zamkniętej rzeszy użytkowników, biorącej udział w życiu forumowym. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy, aczkolwiek moim zdaniem AQQ znów przybierze tępo prac i stanie sie jeszcze lepsze niż dotychczas.

Aktualizacje co do postępu prac można przeczytać na blogu Oconnela