Pixel Persistence Analyzer 1.011e

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Pixel Persistence Analyzer (PixPerAn) to niewielka ale znakomita aplikacja, która umożliwia przetestowanie i porównanie jakości wyświetlanego obrazu przez monitory LCD.

Pixel Persistence Analyzer oferuje kilka testów, dzięki którym między innymi można określać czasy reakcji matrycy, badać poziom smużenia przy dynamicznie zmieniających się obrazach, wyrazistość przesuwanego tekstu (scrolling) czy krzywą gamma oraz inne elementy związane z jakością obrazu monitorów LCD. Program jest bardzo często wykorzystywany w różnego rodzaju testach monitorów publikowanych w popularnych czasopismach o tematyce komputerowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 17.02.2011 18:29

czy znacie jakiś dobry edytor

  #5 19.12.2010 23:26

Witam
Mam pytanie:czy istnieje taki program na system Mac OSX?

  #4 10.05.2010 21:58

@de99ial
Tak, działa pod W7.

  #3 05.05.2010 15:16

Pytanie - działa to cudo pod win 7?

  #2 03.10.2009 00:28

dzis zrobiłem test laptopa tym programikiem. faktycznie "gołym okiem" mozna zobaczyc czas reakcji matrycy, jednak uzytkownik nie jest w stanie obiektywnie ocenic uzyskanych testów i je poprawnie zinterpretować. granica, co jest jeszcze ok a co juz nie, jest bardzo trudna do określenia i tylko test porównawczy dwóch matryc moze określić która z nich jest lepsza. niemniej mozna go polecić.

  #1 25.02.2008 09:59

Dobry program do testowania szybkości reakcji matrycy w monitorze LCD.

1. Wybieracie Chase test
2. Pasek Tempo ustawiacie na najlepiej 10-20
3. Pasek Transition time należy zmniejszać w kierunku wartości minimalnej, tak aby dwa prostokąty które poruszają się na nie stykały się, aby było pomiędzy nimi tło. Smuga którą zostawia pasek pierwszy nie może też zachodzić na pasek drugi. Pomiędzy prostokątami musi być przerwa koloru tła na którym przesuwają sie paski. Minimalna wartość, która spełnia powyższe założenia to przybliżony response time.
4. Można wykonać zdjęcie aparatem cyfrowym dla różnych czasów i porównać wyniki w miejscu.