reklama

Pixelmator 1.6.2 wydany, obsługuje format WebP

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Jak informowaliśmy wcześniej Google wprowadził całkowicie nowy format zapisu obrazów o nazwie WebP. Z udostępnionego przez Google kodu źródłowego skorzystała już firma Pixelmator Team Ltd., wydawca popularnego programu do obróbki zdjęć dla systemu Mac OS X.

Obsługa obrazów zapisanych w formacie WebP pojawiła się w wydanej dziś wersji 1.6.2 programu Pixelmator, który zdaniem producenta jako pierwszy na świecie program nie stworzony przez Google obsługuje ten format. Otwieranie pliku WebP odbywa się identycznie jak innych typów, zaś opcję zapisu w tym formacie WebP znajdziemy w zakładce „Other” polecenia „Export...”, zaraz obok formatów BMP i JPEG-2000 i GIF. Program pozwala określić jakość zapisywanego obrazu tak samo jak przy innych stratnych formatach.

Los formatu WebP zależy od tego jak szybko programy do obróbki grafiki, przeglądarki zdjęć i przeglądarki internetowe zaczną go obsługiwać. Pierwszy program pojawił się już po tygodniu od opublikowania informacji o WebP, czekamy na kolejne.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama