r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pixelmator 1.6.4 z JPEG Turbo i eksportem gradientów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Pojawiła się kolejna wersja programu Pixelmator, jedna z najpopularniejszych aplikacji (obok Adobe Photoshop) przeznaczonych do tworzenia i edycji grafiki rastrowej na platformie Mac OS X.

Flagową nowością w tej wersji Pixelmatora jest moduł JPEG Turbo, czyli wsparcie bibliotek libjpeg-turbo. Dzięki temu otwieranie oraz zapisywanie plików w tym formacie jest dwukrotnie szybsze, niż w poprzednich wersjach. Ponadto narzędzie do tworzenia gradientów zostało w tej wersji programu przyśpieszone a jakość („gładkość”) gradientów znacznie polepszona. Ponadto zapisane gradienty można importować poprzez przeciągnięcie pliku na paletę gradientów i eksportować poprzez przeciągnięcie z palety na pulpit. Ikona pliku pokazuje podgląd gradientu a całość uzupełnia wtyczka do QuickLook. Dodatkowo w tej wersji programu znalazły się ulepszone narzędzia zaznaczenia i wiele poprawek. Pełna lista zmian znajduje się na stronie producenta a szczegóły dotyczące nowych narzędzi znaleźć można na blogu twórców programu.

Wersję próbną programu Pixelmator 1.6.4 dla systemu Mac OS X można pobrać w dziale Programy -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.