Plan światowej dominacji Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Google opublikowało zestaw analiz, pokazujących plany dalszego rozwoju firmy. Pokazano między innymi priorytety, jakie przydzielono poszczególnym projektom. Najważniejsze są oczywiście wyszukiwarka i system reklam, następne w kolejności to usługi takie jak GMail, Earth, Local, Talk, Video. Najmniej istotne dla firmy są inicjatywy związane z WiFi, Google Pack, Orkut, gdyż przynoszą one najmniej zysku.

Prezentacja podejmuje także kontrowersyjny temat przechowywania danych użytkowników. Firma twierdzi, że jest gotowa zapewnić niezawodny system składowania wszystkich informacji, od e-maili, przez historię przeglądarek, zakładki po osobiste dokumenty. Potwierdziły się pogłoski o tworzeniu aplikacji GDrive, mającej oferować funkcjonalność sieciowego dysku na serwerach Google. Celem jest przechowywanie wszystkich danych tworzonych przez użytkowników, co sprowadzi lokalne dyski twarde do roli pamięci podręcznej i umożliwi łatwy dostęp z dowolnego komputera. Firma chce także umożliwić nieograniczoną wymianę tymi danymi pomiędzy swoimi aplikacjami. Mimo, iż jest to dość ciekawa idea, to z pewnością spotka się z ostrą krytyką obrońców prywatności, zwłaszcza w obliczu ostatnich problemów firmy.

Więcej szczegółów na temat planów firmy dostępne jest w dokumencie opublikowanym na stronach firmy.

Aktualizacja: Wygląda na to, Google nie miało w planach publikowanie informacji o usłudze GDrive, dokument został zmodyfikowany i wydano oświadczenie, że nie miał on być publikowany.

© dobreprogramy
s