r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Plany Digikam dla KDE 4

Strona główna Aktualności

Cały czas trwają prace nad przeportowaniem aplikacji Digikam do środowiska graficznego KDE 4. Program przeznaczony jest do zarządzania cyfrowymi zdjęciami.

Nowy Digikam oferuje wiele poprawek włączając w to prostszy interfejs użytkownika, lepszą wydajność, nowy pasek miniatur, obsługę XMP, możliwość uruchamiania na Mac OS X, tagowanie GPS z wykorzystaniem Google Maps, albumy na zasobach sieciowych i urządzeniach wymiennych oraz automatyczne ustalanie balansu bieli i kontrastu w plikach RAW.

Główny programista Gilles Caulier zapewnia, że jak wszystko pójdzie dobrze stabilna wersja Digikam 0.10.0 ukaże się we wrześniu. Swoje zdanie uzasadnia czasem jaki należy przeznaczyć na testowanie aplikacji, gdyż nie wyobraża sobie wydania "stabilnej" wersji zawierającej błędy.

Jak widać, portowanie aplikacji Qt 3/KDE 3 takiej jak Digikam, K3B czy Amarok do Qt 4/KDE 4, nie jest prostym zadaniem. Zmiany API są duże, wszystkie elementy muszą być przetestowane, a niektóre nawet kompletnie przepisane. Zaletą takiego podejścia jest przejrzenie całego kodu, które łączy się z jego refaktoryzacją, uproszczeniem i wprowadzeniem poprawek.

Więcej informacji, screeny programu znaleźć można w artykule przygotowanym przez zespół kde.org.pl. Digikam 0.10 jest ciągle w wersji alpha i nie zaleca się korzystać z niego przynajmniej do wydania pierwszej wersji "release candidate".

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.