Plany KDE na najbliższe lata: prywatność, wygoda, większa społeczność

Plany KDE na najbliższe lata: prywatność, wygoda, większa społeczność

Plany KDE na najbliższe lata: prywatność, wygoda, większa społeczność
28.11.2017 12:16

Zespół tworzący środowisko graficzne KDE podsumował cele projektu na najbliższe 3-4 lata. Podczas lipcowego spotkania Akademy w Hiszpanii zebrane zostały pomysły na dalszy rozwój oprogramowania. 10 najlepszych poddano głosowaniu, by wyłonić 3, którym przydzielony zostanie najwyższy priorytet. Głosowały 684 osoby.

Nikogo nie powinno dziwić, że w pierwszej trójce znalazł się postulat o poprawie prywatności. Ma to być oś wizji KDE na przyszłość. Dlatego też programiści będą pracować nad poprawą chroniących nas elementów środowiska, będących jego częścią programów i ustawień. Po zakończeniu prac środowisko ma gwarantować bezpieczeństwo tożsamości i zwyczajów użytkownika, a także promować dbanie o prywatność w Sieci, co jest kluczowe dla dzisiejszego wolnego i otwartego Internetu. Twórcy KDE zamierzają dobrze chronić użytkowników swojego produktu. Szczegóły można znaleźć w publikacji.

Niezmiennie priorytetem będzie wysoki poziom wygody użytkowania programów, będących częścią środowiska KDE. Codzienne czynności mają zajmować jak najmniej czasu i nie sprawiać problemów użytkownikom. Dlatego też podstawowe programy będą dalej „szlifowane”. W propozycji mowa przede wszystkim o rozwinięciu Dolphina, by spełniał wymagania początkujących użytkowników, nie obeznanych z wierszem poleceń.

Trzecim filarem rozwoju KDE w najbliższych latach będzie ułatwienie wszystkim chętnym przyłączenia się do projektu. By zrealizować wyznaczone cele zespół musi przyjąć jak najwięcej osób skłonnych podzielić się unikatową wiedzą, a więc nie tylko programistów, ale też grafików, marketingowców, tłumaczy, organizatorów spotkań i wielu innych. By to osiągnąć, usuwane będą wszelkie utrudnienia w dokumentacji, infrastrukturze i organizacji. KDE ma być projektem przyjaznym dla nowicjuszy nie tylko od strony użytkowej.

Sformalizowanie celów jest solidnym początkiem dalszych działań, które będą obejmować między innymi „sprinty”, podczas których społeczność będzie pracować nad ich realizacją. Postępy zostaną podsumowane podczas kolejnej edycji Akademy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)