r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Plastelina zamiast palca

Strona główna Aktualności

Naukowcy z Clarkson University w Nowym Jorku przeprowadzili badania, w których zdołali oszukać odczytujące linie papilarne systemy biometryczne za pomocą popularnej plasteliny Play-Doh. Zespół stworzył 60 "sztucznych palców", których odciski w 9 przypadkach na 10 były przyjmowane przez czytniki jako autentyczne. Nie jest to pierwszy przypadek udowodnienia nieskuteczności takich urządzeń - jak mówi Stephanie Schuckers ze wspomnianego uniwersytetu, zamiast plasteliny moża użyć odpowiednio spreparowanego tworzywa lub żelatyny. Efekt jest z reguły prosty do uzyskania.

Fakt małej wiarygodności systemów biometrycznych nie oznacza jednak, że zostaną one zapomniane - jednocześnie z próbami oszukania istniejących czytników badacze opracowali nową technikę rozpoznawania prawdziwych odcisków palców opierającą się głównie na analizie wilgotności ciała. Obniża to błędne odczyty do mniej niż 10 procent.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.