r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Płatności BLIK na Allegro już dostępne, choć na razie z ograniczeniami

Strona główna AktualnościINTERNET

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że jeszcze w tym miesiącu uruchomiona zostanie możliwość płacenia za zakupy na Allegro BLIK-iem. Jest to o tyle ważne, że Polacy przy zakupach w Sieci niechętnie posługują się kartami płatniczymi i znacznie częściej wybierają przelewy błyskawiczne. To się może wkrótce zmienić: BLIK na Allegro jest już dostępny.

Jak informuje Cashless.pl, możliwość płacenia BLIK-iem pojawiła się już w standardowym panelu wyświetlanym, gdy użytkownik wybierze płatność za pośrednictwem serwisu PayU. Potwierdziły się zatem wcześniejsze doniesienia o integracji systemu płatności z serwisem transakcyjnym, który obsługuje dziś ponad 80% przelewów błyskawicznych.

Na razie nie pojawił się żaden komunikat na temat nowości na Allegro, ale już teraz można zauważyć pewne ograniczenia. Przede wszystkim płatność BLIK-iem jest dostępna tylko podczas korzystania z serwisu w przeglądarce. Konieczna jest także każdorazowa autoryzacja transakcji kodem.

r   e   k   l   a   m   a

Takie informacje zapowiadają się szczególnie ciekawie, jeśli wziąć pod uwagę, że już jutro Google ma ogłosić uruchomienie w Polsce Android Pay. Doświadczenie BLIK-a, dla którego obsługa płatności z Allegro może być nowym początkiem, pokazuje jednak, że Polacy nie są wobec emulowania karty przez smartfon nastawieni hurraoptymistycznie. O tym, czy zmieni to usługa Google, przekonamy się wkrótce.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.