Płatności w Google już działają

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, firma Google uruchomiła swój własny system płatności online, jednak jego działanie trochę odbiega od tego, czego oczekiwali użytkownicy.

Usługa Google Checkout nie oferuje (tak jak PayPal) użytkownikom możliwości zakładania kont służących do rozliczeń ze sprzedawcami, a jedynie pośrednictwo przy płatności kartą kredytową. Po zarejestrowaniu w Google danych dotyczących karty, możemy we współpracujących sklepach w uproszczony sposób opłacać zakupione towary i usługi. Nie trzeba za każdym razem podawać wszystkich danych, wystarczy tylko wskazać, z której karty system ma pobrać należność. Dane naszej karty kredytowej nie są przekazywane do sklepów.

Po zalogowaniu się do konta Google, użytkownik ma możliwość przeglądu historii płatności w różnych sklepach. Google Checkout ma być wygodny dla sprzedawców, dzięki silnej integracji z systemem reklam AdWords, łatwą implementacją na stronie i niskimi prowizjami. Niestety, mimo iż formularz rejestracyjny zezwala na wybór kraju, to usługa jest dostępna na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

© dobreprogramy
s