reklama

Play TV: polski telekom dostawcą telewizji – i wiodącym dostawcą muzyki przez Tidala

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

W czasach, gdy granice między telewizją a Internetem stają się coraz bardziej rozmyte, dlaczego telekomy nie miałyby dostarczać telewizji? Kierując się takim założeniem Play rozpoczął dziś testy konsumenckie usługi Play TV. Jego abonenci, po wysłaniu SMS-a, zyskają testowy dostęp na swoim urządzeniu mobilnym do kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych. Nieco przekornie można zauważyć, że w ten sposób Play zarazem pozytywne odpowiedział na pytanie – czy smartfon lub tablet są odbiornikami telewizyjnymi w rozumieniu ustawy.

Każdy z abonentów Playa, który dysponuje smartfonem lub tabletem z Androidem i wyśle na numer 650 SMS o treści „TAK”, otrzyma w odpowiedzi link do testowej wersji aplikacji mobilnej. Pozwoli ona na oglądanie do kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych, ale w nieliniowy sposób.

Wszystkie programy będą mogły być przechowywane na serwerach operatora, tak by użytkownik mógł je obejrzeć w dowolnym momencie, a nie tylko w porze emisji. Możliwe będzie też przewijanie i restartowanie już trwających programów, jak również oglądanie zapisanych programów na innych urządzeniach.

Testujący usługę nie muszą się przy tym obawiać o stan swojego konta. Play zapewnia, że oglądanie telewizji w ten sposób nie pomniejszy pakietów internetowych.

Przy okazji Play ujawnił, że świetnie ma się w naszym kraju muzyczna usługa Tidal, do której oferuje promocyjny dostęp. Do tej pory z Tidala skorzystało pół miliona osób. Aby osiągnąć planowany milion użytkowników, zdecydowano się przedłużyć ofertę promocyjną do końca września. W jej ramach z Tidala będzie można za darmo korzystać przez dwa lata, a dopiero później wykupić subskrypcję.

Powiodła się też kampania marketingowa tej marki – podobno już niemal 25% Polaków wie, co to Tidal i do czego służy. Gdyby jeszcze oni wszyscy mieli płatne konta… Wydaje się, że w czasie darmowej promocji trudno bowiem oceniać realną skalę sukcesu usługi.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama