Play zabrał im wszystkim. Wielka trójka telekomów nie potrafi już nic ciekawego zaoferować?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Czterech głównych operatorów sieci komórkowych w Polsce prowadzi zaciętą walkę o klienta. Wystarczy włączyć telewizor, radio czy przejrzeć Internet, by otrzymać sporą dawkę reklam zachęcających do wybrania Orange, Plusa, T-Mobile czy Play. Najlepiej wyszedł na tym Play, w trzecim kwartale wręcz deklasując pozostałych dużych graczy.

Według wydanego przez Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) raportu – ponad 455 tys. numerów zostało przeniesionych pomiędzy operatorami w trzecim kwartale tego roku. W samym wrześniu ponad 163 tys. numerów zmieniło operatora, to wynik o prawie 30 tys. lepszy niż w lipcu.

Powody do zadowolenia ma Play. Fioletowy operator stracił 100 tys. numerów, ale zyskał ponad 192 tys. nowych, co pozwoliło mu zakończyć kwartał ze świetnym na tle konkurencji wynikiem – 92 tys. nowych numerów. Na drugiej pozycji znalazł się Orange – 111 tys. oddanych i 110 tys. pozyskanych numerów.

Zauważalnie gorzej wypadła pozostała dwójka dużych operatorów. Plus zdobył niby 69 tys. numerów, ale przy tym stracił 103 tys., kończąc kwartał z wynikiem 33 tys. utraconych numerów. Stawkę zamyka T-Mobile z całkowitą stratą ponad 74 tys. numerów.

Co ciekawe, trzeci kwartał należy do Play, ale biorąc pod uwagę wszystkie usługi, to na dalszych miejscach zabrakło pozostałych największych operatorów. Drugie miejsce należy do Virgin Mobile, a na kolejnej pozycji znalazła się Netia.

© dobreprogramy