PlayOnLinux jeszcze łatwiejsze

Strona główna Aktualności

O autorze

Użytkownikom systemu Linux doskonale znany jest program Wine, służący do uruchamiania aplikacji, przeważnie gier, pisanych pod systemy Windows. Wine sam w sobie jest dość ubogi w opcje konfiguracyjne, a interfejs użytkownika zostawia wiele do życzenia. Niedogodność tę, rozwiązuje komercyjna Cedega, która doczekała się ciekawej konkurencji.

Konkurencja ta, to projekt o nazwie PlayOnLinux. Pozwala on na jeszcze łatwiejszą konfigurację, optymalizację i instalacje aplikacji windowsowskich przy użyciu Wine, w przeciwieństwie do Cedegi, która jest de facto nakładką. POL zawiera w sobie gotowe skrypty tworzące najlepsze ustawienia dla konkretnych gier. Na starcie mamy do dyspozycji 10 gotowych skryptów. Dzięki społeczności skupionej wokół projektu mamy do wyboru dalszych kilkadziesiąt skryptów. World of Warcraft, Max Payne, Soldier of Fortune czy klasyka Baldur's Gate, Star Wars tylko czekają...

... ale to nie wszystko. Twórcy poszli krok dalej tworząc w projekcie gałąź WOL - WorkOnLinux. Dzięki temu możemy bez większych problemów używać programów jak: Office 2003, Safari, Internet Expolorer 6, Notepad++, WinRar i wiele innych.

Zainteresowanych odsyłamy na stronę główna projektu. Gotowe skrypty instalacyjne jak i paczki deb i tar.gz dostępne są w dziale pobierz.

© dobreprogramy

Komentarze