r   e   k   l   a   m   a
reklama

PlayStation 4 ze strumieniowaniem gier z PS3?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Gracze nie mogą się doczekać 20 lutego, kiedy to Sony pokazać ma światu swoją kolejną konsolę, a na kilka dni przed tym wydarzeniem oczywiście pojawia się coraz więcej niepotwierdzonych jeszcze informacji na temat nowego urządzenia. Według najnowszych z nich, Electronic Arts po części tylko miało rację, sugerując, że PS4 nie zaoferuje kompatybilności wstecznej. Sprawa rozwiązana będzie poprzez opcję strumieniowania gier z PS3 przez Internet.

Wszystko oczywiście dzięki zakupionemu w połowie zeszłego roku za 380 milionów dolarów Gaikai. Sony już wtedy zapowiadało, że nie zmarnuje potencjału założonej przez Davida Perry'ego firmy i opracowanych przez nią rozwiązań, ale przez ostatnie miesiące temat zwyczajnie tajemniczo ucichł. W międzyczasie zakładano, że jednym ze sposobów z poradzeniem sobie z problemem uruchamiania starych gier na zmienionej architekturze PlayStation 4 może być właśnie ich strumieniowanie i na to się oto faktycznie zanosi. Sony nie zapomina jednak ponoć o dołożeniu do konsoli napędu optycznego — produkcje nowe zakupimy tak jak dotąd normalnie w pudełku.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial