r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PlayStation Mobile Developer Program pod koniec maja wreszcie w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Chociaż konsole czy smartfony Sony są bez przeszkód sprzedawane u nas w kraju, nie mieliśmy dostępu chociażby do PlayStation Mobile Developer Program, w ramach którego w prosty sposób można przygotowywać gry głównie z myślą o przenośnej PS Vita. To się jednak wreszcie niebawem zmieni. 29 maja program rozciągnięty zostanie na kolejnych 12 państw, pośród których jest między innymi również Polska.

Ucieszą się ponadto deweloperzy z Australii, Brazylii, Kolumbii, Indii, Indonezji, Malezji, Peru, Rosji, Singapuru, Szwajcarii oraz Tajlandii. Już zachęcani są oni do rzucenia okiem na odpowiedni portal, a także wymiany uwag z kolegami z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Francji, gdzie PSMDP dostępny jest już od listopada 2012 roku. Od 25 czerwca twórcy z Austrii, Indii, Szwajcarii i Polski będą mogli zaś sprzedawać swoje projekty dla PSM w PlayStation Store. Sony ma zamiar blisko z nimi współpracować.

r   e   k   l   a   m   a

Ogłoszono równocześnie wyjście z zamkniętej bety oraz publiczne testy Unity for PlayStation Mobile, czyli wydania znanej i coraz bardziej popularnej technologii do przygotowywania gier w wersji dedykowanej PSM. Jest ona oczywiście zoptymalizowana do pracy z Vitą, a także Vitą TV, czyli dostępną na razie wyłącznie w Japonii skrzyneczką podpinaną pod telewizor i umożliwiającą zabawę w tytuły z przenośnego PlayStation. Nie można jeszcze wydawać w PlayStation Store projektów opartych na Unity, ale to się zmieni wraz z debiutem pełnej wersji narzędzi latem.

Co ucieszy domorosłych programistów, Sony w dalszym ciągu podtrzymuje zniesienie opłaty za wydawanie dzieł na PlayStation Mobile. Deweloperzy z Europy pozostaną więc bogatsi o 80 euro, które normalnie musieliby wydać na odpowiednią licencję.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.