reklama

PlayStation VR – gogle do konsoli i 50 gier do gogli

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Sony nie jest jedyną firmą, która prezentuje na E3 gry dla gogli VR, ale jedynym producentem konsol, który już zapowiedział jakie gogle będzie można do niej podłączyć, kiedy i za ile.

PlayStation VR mają kosztować 399 dolarów. Sporo, ale będą miały kilka niepodważalnych zalet. Będą doskonale zintegrowane z platformą i dzięki temu deweloperzy nie będą mieli problemów z przygotowaniem gier.

Gogle pojawią się na amerykańskim rynku 13 października, a wraz z nimi 50 gier. Najbardziej godną uwagi jest Resident Evil 7 Biohazard.

Inne gry, na które możemy liczyć, to tajemniczy Farpoint. Ta pozycja wykorzysta specjalny, strzelankowy kontroler.

KOlejne pozycje to mroczny Batman Arkham VR, ponownie Final Fantasy XV, Call of Duty: Infinite Warfare w wersji dla VR zostanie wydane 4 listopada tego roku.

Kolejnym tytułem na VR od Sony będzie Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission. Pilotowanie X-Winga w goglach zapowiada się znakomicie.

Harmonix przygotował grę muzyczną Harmonix Music VR. Wygląda na to, że będzie można bawić się w wirtualnym świecie do własnej muzyki, zmieniać otoczenie, by pasowało do dźwięków albo zorganizować imprezę. Muzyka zostanie odczytana z dysku podłączonego do konsoli.

Niestety jest pewien haczyk. By korzystać z gogli trzeba będzie mieć też kamerkę, a w większości gier także kontrolery Move. To znacząco podnosi cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za zabawę w wirtualnej rzeczywistości Sony. Po debiucie gogli na rynku będzie dostępny zestaw promocyjny,prawdopodobnie zawierający kontrolery ruchu, gogle, niezbędne akcesoria i kilka gier.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama