reklama

Playtest Test Drive Unlimited 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Seria Test Drive doczekała się już kilkunastu edycji. Swoisty, współczesny przełom stanowiła ostatnia jak dotąd cześć wyścigowej sagi, czyli wydane na PC w 2007 roku (a konsolach ciut wcześniej) Unlimited. Rosnąca popularność gier sieciowych wpłynęła na decyzję Eden Studios, by także ich dzieło zostało zoptymalizowane pod rywalizację wieloosobową. Co więcej, pociągnęło to za sobą również wprowadzenie skromnej możliwości personalizacji własnej postaci. Udało się - projekt odniósł spory sukces. Naturalne więc, że twórcy postanowili pójść tym tropem jeszcze dalej, znacznie rozbudować aspekt społecznościowy produkcji, a tym samym dostarczyć zainteresowanym dużo więcej wrażeń, niż w poprzedniej części. Wersja testowa Unlimited 2, którą mieliśmy okazję ostatnio sprawdzać, wskazuje, że swego słowa dotrzymali.

Wszystko zaczyna się na luksusowej imprezie na znanej w świecie wyspie Ibiza. Bawimy się doskonale, otrzymujemy od dziewczyny w prezencie wspaniały samochód, ruszamy na przejażdżkę i… otwieramy szeroko oczy. Tak, to był tylko sen. Niemniej wkrótce okazuje się, że może przerodzić się on w rzeczywistość - znajoma gwiazda lokalnego reality show o wyścigach postanawia wprowadzić nas do świata zmotoryzowanych elit. W tym celu daje nam namiary na zestaw młodych, uzdolnionych królów jezdni, którzy prowadzą naszą postać za rękę przez kilka początkowych misji. Otrzymujemy do tego skromne mieszkanie w przyczepie kempingowej, a także używany pojazd. Pozostaje jedynie zrobić licencję na wyścigi, aby stawiać czoła pierwszym poważnym wyzwaniom.

Od tej chwili mamy w zasadzie swobodę. Oczywiście jest ona w pewien sposób ograniczona zasobami portfela, stąd szybko przyjmujemy najbliższe propozycje zawodów, żeby uzbierać na samochód wyższej klasy. Już przy debiutanckim starcie w oczy rzuca się uproszczony model jazdy w porównaniu do „jedynki”. Jest on na tyle przystępny, iż przeciętny użytkownik może praktycznie od razu siąść za kierownicą fury i wygrywać, oczywiście wcześniej poznając specyfikę danego auta. Mimo to, dla osób mniej zaawansowanych, przygotowano dodatkowo tryb pełnej asekuracji. Zaś dla starych wyjadaczy z kolei model „Hardcore” - chyba nie trzeba go opisywać. Na jazdę wpływają również bardzo dobrze dopracowane warunki atmosferyczne. Między kursem daną trasą w pełnym słońcu, a przedzieraniem się przez nią podczas burzy jest naprawdę kolosalna różnica. Warto dodać, że oprócz zmiennej pogody, w Unlimited 2 doświadczymy także trybu dnia oraz nocy.

[img=36403]

Same zawody zostały podzielone na trzy rodzaje - terenowe, sportowe, a także klasyczne. By wziąć w nich udział, należy wyrobić odpowiednie licencje, co też oznacza udanie się do instruktora lub instruktorki i tam ukończenie serii testów. Część osób uzna takie „samouczki” zapewne za stratę czasu, ale mi jeździło się znacznie lepiej po dokładnym poznaniu wszelkich tajników w czasie tych właśnie treningów. Wszechstronne umiejętności przydają się potem bardzo podczas turniejów, składających się z szeregu różnorodnych trybów - w tym standardowego wyścigu do mety, mijania fotoradarów z jak największą prędkością, zyskiwania najlepszego czasu na danym odcinku, czy „nokautu”, gdzie z każdym kolejnym okrążeniem odpada najsłabszy zawodnik na trasie.

1 2 3 następna
© dobreprogramy

Komentarze

reklama