Plex Media Server Plex Media Server 1.18.4.2171

Strona główna Mac Multimedia Katalogowanie zasobów multimedialnych
Pobie​rz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Plex Media Server to bezpłatny serwer multimediów, który zamieni Maca w centrum multimedialne i umożliwi dostęp do muzyki i filmów z różnych innych urządzeń.

Program po uruchomieniu można obsługiwać z przeglądarki. Po przeskanowaniu dostępnych folderów serwer automatycznie zbuduje kolekcję multimediów i pobierze do plików metadane z sieci. Kolejnym krokiem jest utworzenie kont dla użytkowników – dzięki nim możemy mieć dostęp do materiałów z serwera w programach i aplikacjach, także gdy poza domem. Wystarczy podłączyć się do internetu w celu uzyskania połączenia z domowym serwerem. Warto dodać, że nie musimy pobierać filmów lub innych multimediów w całości – serwer udostępnia i przesyła je strumieniowo.

Konfiguracja serwera jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Oglądanie jest możliwe także w oknie przeglądarki. Ponadto do serwera można doinstalować liczne wtyczki do obsługi serwisów VoD.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!