2 tygodnie z Lumią 920 – wrażenia użytkownika

Mijają 2 tygodnie jak użytkuję Lumię 920 jako jedyny i główny smartfon (przesiadłem się z Galaxy S3). Do tej pory mój kontakt z Windows Phone ograniczył się do tygodniowego romansu z Omnią W (WP 7.5) w zeszłym roku, poza tym, nazwijmy to, indycentem obracałem się w androidowym świecie i tylko moja wrodzona ciekawość nowej platformy (w końcu tej docelowej a nie przejściowej jak Windows Phone 7) i znudzenie Samsungiem Galaxy S3 sprawiły że zaryzykowałem.Czy żałuję i wrócę do androida? Tego jeszcze nie wiem sam.

Nokia Lumia 920 po 24h zabawy - pierwsze wrażenia

Właśnie przesiadłem się na Lumię 920 z Galaxy S3 i postanowiłem opisać swoje pierwsze wrażenia.

Wykonanie i gabaryty.

Lumia jest sporo cięższa i grubsza niż SGS3 i to da się odczuć w ręku aczkolwiek nie wpływa to moim zdaniem negatywnie na posługiwanie się smartfonem. Jest po prostu inaczej i trzeba przywyknąć.

Flagowiec fińskiej Nokii jest natomiast o wiele lepiej wykonany. Nie boję się twierdzenia że SGS3 to przy niej "chińska zabawka".

Nowe wymagania nowy smartfon

Ostatnio zrobiłem pewnego rodzaju „rachunek sumienia”. Podsumowałem swoje wymagania odnośnie nowego smartfona oraz doszedłem do nowych wniosków.Sensację chcę zmienić ponieważ zawiodłem się na HTC pod względem software’u oraz po prostu mi się znudziła.

Przestudiowałem listę aplikacji w swoim smartfonie i wyszło na to że używam go głównie do:

 • przeglądania stron www
 • przeglądania kilku for internetowych za pomocą tapatalk
 • sprawdzania programu telewizyjnego (ustawianie alarmów 5 minut przed seansem, dzielenie się ciekawymi produkcjami na fb)
 • Linux (wbrew pozorom) również podatny na ataki? Sprostowanie

  Głośno było ostatnio w internecie na temat zainfekowania pliku instalacyjnego Unreal3.2.8.1.tar.gz  na serwerze UnrealIRCd które przez ponad pół roku zostało niezauważone!

  Na vortalu (w komentarzach) jak w i na innych serwisach zawrzało... fani linuksa rzucili się do obrony systemu, przeciwnicy opiewali triumf. Ale czy na to wszystko nie jest jeszcze za wcześnie? Mam wrażenie że ~98% komentujących nawet do końca nie wie o co chodzi.

  Ubuntu One - Cloud Computing spod skrzydeł Canonical

  Ubuntu One - nowy twór Canonical zagości w standardowym zestawie aplikacji już w Ubuntu Karmic Koala 9.10 (choć można go zainstalować również we wcześniejszych wydaniach ubuntu). Tylko co to właściwie jest Ubuntu One oraz cloud computing? Zapraszam do lektury.

  Cloud Computing (ang. "przetwarzanie w chmurze") jak mówi wikipedia to:"