r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pliki MP3 z niebezpiecznym dodatkiem

Strona główna Aktualności

Swoją działalność w Internecie ujawnił szkodnik o nazwie GetCodec.a, który za cel obrał sobie infekowanie plików muzycznych. Zainfekowane pliki instalują na komputerze ofiary trojana, który daje z kolei możliwość przejęcia kontroli nad komputerem niepowołanym osobom.

Szkodnik zamienia pliki muzyczne z rozszerzeniem MP3 na WMA, dodając do nich jednocześnie odnośnik do strony internetowej, po odwiedzeniu której na komputerze ofiary instalowane jest złośliwe oprogramowanie. Mechanizm aktywuje się automatycznie po uruchomieniu zainfekowanego pliku. Użytkownik przenoszony jest wtedy samoczynnie do strony, gdzie system prosi go o pobranie i zainstalowanie kodeka audio. Tak naprawde na komputerze nieświadomej ofiary instalowany jest trojan o nazwie Agent.arp.

GetCodec.a w odróżnieniu do wcześniejszych przypadków tego typu, nie tylko za pośrednictwem plików WMA maskuje swoją obecność na komputerze ofiary, ale również infekuje istniejące pliki audio. Zagrożenie jakie z sobą niesie jest zdaniem specjalistów z Kaspersky Lab o tyle większe, iż większość użytkowników nie doszukuje się źródła potencjalnego niebezpieczeństwa w plikach MP3 przechowywanych na swoich komputerach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.